Zorgboerderij Samen in Overloon.
Zorgboerderij Samen in Overloon. Foto: Eigen foto

Advertorial

Tijd voor een open dag op Zorgboerderij Samen

Overloon | Mathijs van Gaal, Jose van Hoenselaar en Jens Hoenselaar zullen op 1 juli alweer vijf jaar eigenaar zijn van Zorgboerderij Samen aan de Venrayseweg 19 in Overloon. Het drietal nam de zorgboerderij vijf jaar geleden over van Toon en Iet Jansen. "Het was toen al een draaiende zorgboerderij die drie dagen per week geopend was, met ongeveer acht bezoekers per dag", legt Jens Hoenselaar uit.


Destijds werd de keuze gemaakt om het aantal bezoekers uit te breiden. "Inmiddels zijn we vijf dagen per week geopend en zijn we qua bezoekersaantallen ook wat gegroeid. Er worden verschillende activiteiten aangeboden op de boerderij. Hierbij moet je denken aan dieren voeren en hokken onderhouden, werken in de moestuin, koken, werken in de houtruimte en creatief bezig zijn. Er wordt gekeken naar wat de bezoeker leuk vindt om te doen en hier proberen we bij aan te sluiten. Met een vast team van collega's en vrijwilligers verzorgen we elke dag weer een dagprogramma met een vaste structuur."

Met de bezoekers wordt nu ook gevierd dat Zorgboerderij Samen in deze vorm alweer vijf jaar bestaat. "De bezoekers gaan met z'n allen een dag naar ZooParc om vervolgens af te sluiten met een heerlijke pannenkoek bij Museumzicht."

De afgelopen jaren zijn de eigenaren veel bezig geweest met het verder ontwikkelen van de zorgboerderij. "Dit zouden we graag laten zien aan iedereen die geïnteresseerd is. Dat gaan we doen op 21 juni van 11.00 tot 16.00 uur. We openen de deuren en staan klaar om eventuele vragen te beantwoorden onder het genot van een kopje koffie en hopelijk ook mooi weer. Onze grootste nieuwe aanwinst is dan ook te bewonderen: een veulentje genaamd Draf. Ook zullen onze zelfgemaakte spullen klaarstaan om verkocht te worden. Als je nog een last-minutecadeautje zoekt voor Vaderdag, kom dan vooral eens kijken!"

In verband met het beperkte aantal parkeerplaatsen worden bezoekers verzocht om zoveel mogelijk met de fiets of te voet te komen. Als dit niet mogelijk is, is er parkeergelegenheid bij sporthal De Raaijhal in Overloon. Vanaf daar is het ongeveer 250 meter lopen naar de zorgboerderij.