
Jera '26: 'Hogere verkoop'
Ysselsteyn | Het alternatieve muziekfestival Jera On Air maakt zich op voor de 32e editie. Op donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 juni stroomt het festivalterrein in Ysselsteyn weer vol met liefhebbers van punk, hardcore en metalcore. De organisatie kijkt vol vertrouwen uit naar het evenement met een aantal nieuwe en verrassende elementen.
"De kaartverkoop ligt nu al hoger dan de eindstand van vorig jaar", vertelt festivaldirecteur Thijs Vogels aan de telefoon. Hoe de stijging in de kaartverkoop precies komt, weet hij niet. Hij blijft er nuchter onder. De organisatie achter het festival houdt dan ook een slag om de arm wat betreft het definitieve bezoekersaantal van het driedaagse festival. Ervaring leert dat er in de laatste weken voor het festival door wisselende trends altijd nog kaarten worden doorverkocht. "Maar er is dit jaar wel flink wat extra personeel aangenomen", zegt Vogels.
The Offspring en Wall of Death
De organisatie verwacht dit jaar gemiddeld 15.000 bezoekers per dag te verwelkomen. De vrijdag belooft de drukste dag te worden, mede door de komst van de Amerikaanse punkrockband The Offspring, de grootste naam van dit jaar.
Als je wat gedronken hebt, zing je zulke liedjes mee
Er zijn voor 32e editie verschillende vernieuwingen doorgevoerd. Zo kunnen bezoekers dit jaar een extra 'Wall of Death' verwachten: het terrein is uitgebreid met een ronde tent waar motoren tegen de muur rijden. Op de maat van de hardere muziekstijlen rijden twee motoren ritmisch 'tegen elkaar in'.
Bingo in de emotent
Een van de opvallende nieuwe activiteiten op de donderdag is de 'Dynamo Heavy Bingo' vanaf 15.00 uur. Waar de donderdag voorheen voornamelijk diende als een pre-party, is het programma voor deze dag nu uitgebreid tot een volwaardige festivaldag. In voorgaande jaren draaide een dj aan het begin van de middag en avond oude emonummers, maar bleef de grote toeloop van het publiek op die tijdstippen uit. Om ervoor te zorgen dat festivalgangers eerder komen en blijven hangen, werd dezelfde groep organisatoren gevraagd om met een nieuw concept te komen. Dit heeft geresulteerd in een bingo die volledig is gerelateerd aan het muziekaanbod van het festival, waarbij stevige muziek wordt afgewisseld met het wegstrepen van nummers op de bingokaart. De invulling van deze activiteit is volledig in handen gelegd van de Eindhovense concertzaal Dynamo.
Culthelden en hanenkammen
Naast de gevestigde namen binnen het harde genre, zijn er dit jaar ook nog wat opmerkelijke acts op het Limburgse festivalterrein te vinden. Zo vullen onder andere Het Goede Doel, Ruben van der Meer (bekend van De Lama's) en een K3-tributeband het programma in.
Het toevoegen van dit soort pop- en entertainmentacts is een bewuste koers die de organisatie een aantal jaren geleden al heeft ingezet met artiesten zoals George Baker. Ook bleek de komst van de tributeband Abba Fever vorig jaar een groot succes. Volgens de organisatie werken deze acts goed voor het Jera-publiek: "Als je wat gedronken hebt, zing je zulke liedjes mee. De wisselwerking met het punkpubliek is heel leuk."
