
Twee veldkruizen teruggeplaatst
Oirlo/Oostrum | Na een afwezigheid van vier maanden zijn de kruisen aan de Oirlose Heide in Oirlo en op de hoek Spurkterdijk en Rosmolenweg in Oostrum teruggeplaatst door stichting Kruisen en Kapellen Venray.
Beide kruisen, die al een aantal jaren in weer en wind hadden gestaan, hebben in het atelier van de stichting een grondige opknapbeurt gehad, zodat deze er weer jaren tegen kunnen. Het kruis aan de Oirlose Heide is in 1935 geplaatst uit dankbaarheid voor de voorspoedige vooruitgang van het boerenbedrijf dat sinds 1918 aldaar gevestigd is.
Het kruis op de hoek Spurkterdijk-Rosmolenweg is in 1951 geplaatst uit dank voor lijfsbehoud tijdens de Tweede Wereldoorlog en de evacuatietijd. Beide kruisen geven aan dat het Rijke Roomse leven in de twintigste eeuw een grote rol speelde in het leven van alledag. Het geloof was niet alleen iets waarin men geloofde, maar ook iets wat elke dag terugkwam en zorgde voor houvast en een veilig gevoel.
Naast deze kruisen is de stichting druk doende met het opknappen van de H. Hartkapel in Leunen. Door het zware landbouwverkeer op de hoek Lemmenweg-Steegse Peelweg is deze kapel aan het scheuren. De stichting is druk doende om deze kapel weer in oude luister te herstellen en voor het nageslacht te behouden.
Momenteel is de fundering verzwaard, zijn de scheuren hersteld en is de kapel opnieuw gevoegd. De binnenzijde van de kapel heeft nu alle aandacht nodig. Bijzonder bij deze kapel zijn de sterretjes in het plafond en de volgende tekst op de muur: Sic Deus Dilexit Mundum (zo heeft God de wereld lief gehad). Het kapelletje is in 1925 gebouwd uit dank voor een genezing. Meer informatie: www.kruisenenkapellenvenray.nl.
