
Ochtend met kerkuiltjes
Venray | Leden van het Jeugd-IVN Geijsteren-Venray hebben zondag 31 mei een bijzondere ochtend beleefd. Samen met de Ulekèls van IVN Geijsteren-Venray kregen zij de kans om van dichtbij mee te maken hoe jonge kerkuilen worden geringd.
eEerder werden al kerkuilen in Oostrum geringd.
Na een uitleg over uilen en hun leefwijze werden de jonge kerkuiltjes met behulp van een hoogwerker uit een nestkast gehaald. De dieren werden gewogen en hun vleugellengte werd gemeten. Op basis daarvan kon hun leeftijd worden vastgesteld. Vervolgens kregen de jonge uilen een ring om hun rechterpoot, zodat ze later kunnen worden gevolgd voor onderzoek.
De kinderen zagen dat de jongen onderling verschilden in leeftijd. Sommige uiltjes zaten nog volop in hun donsveren. Na het onderzoek werden de jonge kerkuilen weer veilig teruggeplaatst in de nestkast.
Naast het ringen van de uilen gingen de jeugdleden zelf aan de slag met het uitpluizen van uilenballen. Met satéprikkers en tandenborstels haalden zij schedeltjes, tandjes en andere botresten van prooidieren tevoorschijn. Ook hadden de Ulekèls verschillende opgezette dieren meegenomen, waaronder een vos, een fazant, uilen en andere vogels.
Tijdens de ochtend werden bovendien enkele badges uitgereikt en mocht het Jeugd-IVN twee nieuwe leden verwelkomen. Volgens de organisatie was het een geslaagde activiteit vol natuurbeleving, ontdekkingen en plezier. Het Jeugd-IVN bedankt de Ulekèls van IVN Geijsteren-Venray voor hun bijdrage aan deze bijzondere ochtend.