Mirte van Laarhoven in Odapark
Workshop en wandeling op 24 mei
Venray | Kunstenaar en landschapsarchitect Mirte van Laarhoven werkt met vondsten uit de natuur die ze verzamelt, bewerkt en combineert met andere materialen. Een werkwijze die ‘nieuwe natuur’ creëert en waarmee ze bestaande dingen van vorm verandert.
In haar tentoonstelling Bosverbond in Odapark Venray laat ze een serie nieuwe werken zien in hout, keramiek en stof, gebaseerd op de gelaagdheid van het Nederlandse boslandschap. Veel van haar ingrepen ontstaan vanuit de behoefte onze gedeelde natuurlijke omgeving te willen begrijpen. Begrippen zoals vertraging, observeren en tijdelijkheid vormen de basis voor haar beeldende onderzoek.
In deze workshop vertelt ze meer over haar kunstpraktijk en onderzoeksmethodieken. Neem deel aan deze wandeling onder leiding van haar en kijk door haar ogen naar de eikenboom als exoot, de zaailingen als komst van nieuw leven en leer traditionele ent-methoden op een vernieuwende manier gebruiken. Tussen het zand en het bladerdek valt er ontzettend veel moois te vinden, leer samen met Mirte van Laarhoven om vanuit deze bodemvondsten 'nieuwe natuur' te maken. De organisatie zorgt voor alle benodigde materialen en een kopje koffie of thee. 'Wat breng jij mee? Goede zin en een nieuwsgierige attitude om vooral veel te ontdekken! En niet geheel onbelangrijk, neem schoenen mee die een beetje modder kunnen verdragen', zo meldt ze.
Datum: zondag 24 mei. Adres: Merseloseweg 117, 5801 CC Venray (Theehuis). Tijd: 13.00 tot 15.00 uur. Tickets: 15 euro. Inloop met Koffie - Thee: 12.30 – 13.00 uur. Aanmelden door te mailen naar: gladys.zeevaarders@odapark.nl