
Voetbaldroom komt uit
Blitterswijck | Voetbal is voor hem zijn lust en zijn leven. De 17-jarige Kas Hendrix uit Blitterswijck speelt al vier seizoenen in de jeugdopleiding van Borussia Mönchengladbach en bevindt zich momenteel in de eindfase van het seizoen met de Onder 17. Alsof dat nog niet genoeg is, beleefde hij eind maart een bijzonder moment: zijn debuut voor het Nederlands elftal onder 17. In de interland tegen Wit-Rusland mocht hij een kwartier voor tijd invallen. “Toen ik mijn naam hoorde, werd ik wel even zenuwachtig. Maar zodra je op het veld staat, valt alles van je af.”
Om zijn voetbaldroom na te jagen, maakt Kas lange dagen. Op trainingsdagen vertrekt hij al om 06.30 uur vanuit Blitterswijck naar school in Sittard. Na de schooldag wordt hij met een busje opgehaald en naar de training in Mönchengladbach gebracht. Uiteindelijk is hij rond de klok van 22.00 uur weer thuis in Noord-Limburg en zoekt hij al snel zijn bed op. “Het zijn inderdaad lange dagen, maar voor mij is het normaal. Voetballen is mijn lust en mijn leven en daar heb ik het er graag voor over.”
Hendrix begon met voetballen bij SV United/BVV'27, maar werd al snel opgepikt door VVV-Venlo. Na twee jaar in de jeugdopleiding bij de club uit Venlo maakte hij de overstap naar Duitsland. Dat had al na één seizoen gekund, maar vanwege de destijds geldende coronamaatregelen kon er in Duitsland niet veel gevoetbald worden. In Nederland kon hij wel in teamverband blijven spelen. “Na een paar proeftrainingen kon ik eigenlijk al snel door naar VVV. Dat is meteen goed bevallen en daar ging ik ook al snel veel meer trainen dan ik was gewend. Na mijn stap naar Gladbach ben ik ook wel een lange periode geblesseerd geweest. Dat kwam door groeiproblemen.”
De talentvolle voetballer is ondanks zijn leeftijd namelijk al 1,95 meter. Daarmee is hij de langste van zijn team, maar in de Duitse competitie valt hij niet overdreven op met zijn lengte. Wekelijks speelt hij tegen sterke spitsen. “Nu ben ik verdediger, maar toen ik nog in Nederland speelde, stond ik altijd in de spits. Toch bevalt het mij wel in de verdediging. Het belangrijkste vind ik dat ik iedere week speel, en dat doe ik nu.”
Met zijn lengte probeert Hendrix het verschil te maken. Toch zijn er volgens hem andere punten die hem sterk maken. "Natuurlijk heb ik mijn lengte mee, maar ik ben ook snel, kan goed positie kiezen en ik ben tweebenig." "En je hebt een goed schot", voegt zijn vader Pascal snel toe. Kas blijft er bescheiden onder. Wel zegt hij dat hij verantwoordelijk is voor de directe vrije trappen rondom het strafschopgebied. "Als er een voorzet komt sta ik niet achter de bal. Dan moet ik natuurlijk aanvallend koppen met mijn lengte."
Dan nog even terug naar zijn debuut in het Nederlands team. Kas was geselecteerd voor wedstrijden tegen Kosovo en Wit-Rusland. Beide duels werden gewonnen en daardoor keert het team terug naar League A. "Ik werd wakker gemaakt door mijn ouders en broer toen ik in de voorselectie zat. Ik kon het niet geloven. Na het nieuws kon ik ook niet meer slapen. Het was heel bijzonder om in Turkije mijn debuut te maken. Mijn ouders en broer waren er ook bij en zij steunen mij altijd als het even kan."
Verdediger uit Blitterswijck timmert aan de weg in Duitsland
Tot afgelopen weekend was Hendrix nog in de race voor het kampioenschap in Duitsland, maar zijn ploeg verloor in de play-offs met 4-2 van de leeftijdsgenoten van Borussia Dortmund. Het was een wedstrijd met veel kansen. Hendrix kopte nog tegen de paal, maar uiteindelijk moest zijn team het hoofd buigen. Nu rest nog het bekertoernooi.