Afbeelding
Foto: Persfoto

Energiek DES laat koploper zweten

Vierlingsbeek | De korfbalsters van DES hebben zondag bij de hervatting van de veldcompetitie een verdienstelijke wedstrijd gespeeld tegen koploper Stormvogels. Op het eigen sportpark Soetendaal hield de hekkensluiter uit de hoofdklasse lang gelijke tred, maar moest uiteindelijk nipt buigen: 9-11 (5-5).


Waar DES eerder dit seizoen in Luyksgestel nog kansloos onderuitging (10-4), liet de ploeg ditmaal een heel ander gezicht zien. De roodwitten bleven tot diep in de slotfase in de race voor minimaal een punt. “We hebben lang tegenstand geboden en dat is hoopvol voor het vervolg van de competitie”, stelde DES-trainer Raymond Celak na afloop. “Uit waren we kansloos, nu bleven we tot in de slotminuten kansrijk. Jammer, maar alle complimenten aan de ploeg.”

'Kansrijk tot in slotminuten'

 De wedstrijd vormde niet alleen sportief een nieuw begin, maar stond ook in het teken van vernieuwing. DES trad voor het eerst aan in nieuwe shirts en speelde voor het oog van zo’n 24 zittende toeschouwers. Voorafgaand aan het duel organiseerde de club een sponsorbijeenkomst, waarbij de nieuwe wedstrijdkleding en mobiele tribunestoelen officieel werden gepresenteerd aan betrokken sponsoren en andere belangstellenden.

De komende weken worden cruciaal voor DES. Met nog vier wedstrijden te gaan, wacht een pittig programma waarin elke wedstrijd telt in de strijd om handhaving. De roodwitten staan nu zesde en laatste met twee punten uit zes wedstrijden, evenveel als KVC. VDS’25 staat met zes punten uit zes duels vierde, DAW Schaijk derde met acht uit zes, Astrantia/ ONA bezet plek 2 met negen uit zes en koploper is, vanwege het betere doelsaldo, Stormvogels met negen uit zes.


Doelpunten DES: Milou van den Boogaard (3), Babs van Daal (2), Janneke Koenen, Simone Derkx, Eline van Treek en Daphne Gooren.